Opowieść o marce. Dlaczego warto ją tworzyc? | ImPress PR & Marketing

Impress blog

Opowieść o marce. Dlaczego warto ją tworzyc?

historia marki

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że dobra historia marki to taka, która zaczyna żyć w umysłach Twoich klientów i będzie miała na nich realny wpływ. Dzięki takiej historii i zawartym w niej ładunkom emocjonalnym Twoja marka przestaje mówić o sobie, a zaczyna rozdawać emocje i doświadczenia.

Z punktu widzenia przedsiębiorcy, a nawet pracownika firmy wszystko jest jasne. Nasza firma ma dobrej jakości produkt, a my specjalizujemy się w swojej działce od lat. Po prostu warto skorzystać z naszej oferty. Jednak w świecie tak wielkiej konkurencji firm, ale i informacji, trzeba mieć nie tylko dobry produkt, czy usługę, ale i odpowiednio o nich opowiedzieć, by trafić do odbiorców i pozyskać ich zainteresowanie.

Dobra opowieść o marce powinna być oparta na rzeczywistości. Wszystkie elementy historii zazwyczaj są pod ręką. To okoliczności powstania firmy, doświadczenie, cechy i sposób bycia właścicieli, wartości, którymi kierują się pracownicy. Sztuką jest tylko przełożyć te elementy na język zrozumiały przez współczesnego szerokiego odbiorcę. To przekaz, który musi być skondensowany w spójnej identyfikacji graficznej, w powtarzanym sposobie formułowania treści pisanych, kilku przewodnich przekazach, a nawet często powtarzanych sformułowaniach. Historia musi być w swej podstawie na tyle syntetyczna, ale i naładowana treścią, by można było ją przedstawiać za pośrednictwem mediów internetowych, zwięzłej formy informacyjno-reklamowej, ale i w zwyczajnej rozmowie.